Ciśnienie tętnicze krwi

http://suplementydiety.net/

Nadciśnienie tętnicze to jedna z najczęstszych chorób, która występuje w krajach rozwiniętych i rozwijających się. Nadciśnienie tętnicze to groźna choroba, która może doprowadzić do poważnych powikłań. Schorzenie to przebiega praktycznie bez żadnych objawów.

Wykryć je może regularny pomiar ciśnienia tętniczego. Warto zatem zaopatrzyć się w ciśnieniomierz i codziennie sprawdzać ciśnienie krwi. Nadciśnienie występuje wówczas, gdy pomiar ciśnienia tętniczego wynosi powyżej 140/90 mmHg.

W wyniku nadciśnienia na ściany tętnic działa duża siła w wyniku której dochodzi do poważnych komplikacji zdrowotnych. Nadciśnienie tętnicze jest szczególnie niebezpieczne dla serca oraz mózgu. Jeśli choroba nie jest w porę leczona może spowodować nawet niewydolność lewej komory serca.

Bardzo często nadciśnienie tętnicze przyczynia się także do rozwoju arytmii. Nadciśnienie tętnicze występuje zazwyczaj u osób w wieku podeszłym, ale nie tylko. Wielu lekarzy alarmuje, że schorzenie to często rozwija się u osób młodszych.

Na nadciśnienie tętnicze narażone są również osoby, u których w rodzinie wystąpiły przypadki zachorowań. Ponadto na rozwój choroby wpływ ma także nadużywanie alkoholu, niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej. Z tego powodu bardzo ważne jest przeciwdziałanie nadciśnieniu tętniczemu.

Można tego dokonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest opracowanie planu treningowego oraz stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety. Niekiedy konieczne jest wdrożenie leczenia farmakologicznego.