Czy mamy swoje ulubione gabinety?

stomatologia dąbrowa stacja do dezynfekcji dłoni

Czasami jest tak, że wracamy zawsze do tego samego lekarza, aby zrobić określone badania czy żeby przeprowadził niezbędny zabieg. Oczywiście takie podejście jest bardzo dobre, bo z każdą kolejną wizytą w danym miejscu budujemy naszą historię choroby, a więc lekarz może zajrzeć co się działo wcześniej, jakie leki były wówczas podawane, jakie zabiegi były wykonywane, a więc może sprawić, że to nasze leczenie będzie bardziej spójne i będzie się cały czas uzupełniało. To też oznacza, że powinniśmy się zastanowić czy mamy swoje ulubione gabinety, a jeśli tak, to dlaczego akurat te są tymi ulubionymi.

W zależności od naszej odpowiedzi powinniśmy się zastanowić czy nadal powinniśmy z nich korzystać, czy może powinniśmy poszukać kogoś innego.

Dlaczego to miejsce?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, dlaczego tak chętnie wybieramy to konkretne miejsce, tego lekarza i jego gabinet, za każdym razem kiedy potrzebujemy specjalistycznej pomocy. Jeśli dlatego, że jesteśmy pewni jego umiejętności, wiedzy, to dobrze.

Jeśli wcześniej podejmowane przez niego działania przynosiły nam poprawę, a my czujemy, że jesteśmy dla niego ważni, to również warto trzymać się danego gabinetu. Jednak sprawa przedstawia się zupełnie inaczej, jeśli chodzimy w dane miejsce tylko dlatego, że mamy tam najbliżej, albo dlatego, że jest tam najtaniej. Wówczas powinniśmy się zastanowić, czy faktycznie jest to odpowiedni gabinet, czy naprawdę powinniśmy tam chodzić, czy otrzymujemy tam fachową pomoc.

Oczywiście może się zdarzyć, że ten gabinet położy najbliżej nas, który jednocześnie będzie oferował nam najtańsze usługi, będzie jednocześnie proponował je na wysokim poziomie i dobrze robimy chodząc tam. Jednak może się okazać, że tak naprawdę powinniśmy poszukać innego miejsca, może takiego gdzie będziemy musieli trochę więcej zapłacić za wizytę, ale gdzie jednocześnie uzyskamy znacznie lepszą opiekę, gdzie będziemy mogli korzystać z wielu szczegółowych badań, dzięki którym lepiej będzie można określić nasz stan zdrowia.

Jakie mamy ulubione gabinety?

Nie ulega wątpliwości, że dorośli przywiązują się do określonego lekarza, przyzwyczajają się do tego, w jaki sposób traktuje on chorych, jak wyglądają poszczególne wizyty i badania.

Ale prawda jest taka, że jeszcze bardziej do lekarzy i określonych gabinetów przywiązują się dzieci. Zwłaszcza jeśli znaleźliśmy lekarza, który faktycznie ma do nich odpowiednie podejście, jeśli znaleźliśmy takiego, który nawet najgorsze badanie potrafi zamienić w przygodę, a i sam wystrój gabinetu potrafi sprawić, że dzieci czują się tak, jakby przeniosły się w inny świat. Wówczas, jeśli mamy pewność, że trafiliśmy na specjalistę, który potrafi wykonać odpowiednie badania i postawić właściwą diagnozę, to nadal powinniśmy się pojawiać z dzieckiem w tym konkretnym gabinecie.

Warto zobaczyć jak to wszystko wygląda, tak abyśmy mieli pewność, że nasz ulubiony gabinet, ten do którego się przyzwyczailiśmy, jednocześnie jest też tym, w którym mamy kontakt z najlepszym specjalistą i nowoczesnym sprzętem.