Dobra kondycja oczu

rehmedica http://eretina.pl/choroby-powierzchni-oka/

Kondycja naszego narządu wzroku zależy przede wszystkim od nas samych. To jaki tryb życia prowadzimy i jak dbamy o higienę oczu ma przełożenie na ich zdrowie. Aby mieć pewność, że dbamy o nie jak najlepiej należy przyjrzeć się jak żyjemy i jak chronimy nasze oczy przed szkodliwymi czynnikami. Po pierwsze należy mieć zawsze przy sobie okulary przeciwsłoneczne, koniecznie z filtrem UV.

leczenie kanałowe poznań

W przypadku pań trzeba odpowiednio dobierać kosmetyki kolorowe, tak aby nie podrażniały i nie powodowały alergii. Kolejną z tym związaną sprawą jest właściwy i przede wszystkim dokładny demakijaż. To podstawa aby uniknąć podrażnień i infekcji spojówek. Kluczowy dla regeneracji wzroku jest odpoczynek i stosowna ilość snu.

W diecie powinno znaleźć się dużo warzyw i owoców, szczególnie takich, które zawierają witaminę A, C oraz E. Dobrze dla naszych oczu także, kiedy spożywamy oleje roślinne i orzechy. Warto także pić duże ilości wody źródlanej w ciągu każdego dnia. Optymalnie dwa litry a przy wzmożonym wysiłku fizycznym nawet trzy litry.