Jak działają wszywki alkoholowe

sprzęt medyczny NZOZ I-Kar

Ludzie chcący zerwać alkoholem nie zawsze mają dostatecznie silną wolę, żeby udało im się to za pierwszym razem. To oznacza, że po kilka razy mogą wracać do nałogu, zanim znajdą odpowiednio silną motywację, aby zrobić to ostatecznie i skutecznie. Niektórzy jednak próbują się wspomagać innymi rozwiązaniami, które nie tyle leczą sam alkoholizm ile mają za zadanie obrzydzenie go, które w ostateczności będzie prowadziło do jego całkowitego odstawienia. Dlatego też wiele osób korzysta ze środka, który nazywa się esperal. Co to jest i w jaki sposób działa?

Na jakiej zasadzie jest aplikowany?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że esperal to tabletka, która przez lekarza jest wszywana pod skórę. Zazwyczaj umiejscawiana jest pod łopatką, albo na pośladku, gdzie się rozpuszcza i przenika do krwioobiegu. Producent na jego działanie daje gwarancję na 8 miesięcy, chociaż sporo osób twierdzi, że utrzymuje się ono przez rok. Jego aplikacja jest prosta i bezpieczna, dokonywana na znieczuleniu miejscowym i nie powinna zajmować więcej niż 30 minut. Warto przed dokonaniem takiego wszycia odstawić alkohol na dobę, aby mieć pewność, że nie wejdzie on w interakcję z substancjami uwalnianymi przez taką tabletkę.

Jak to działa?

Ogólnie chodzi tutaj o to, aby alkoholika zniechęcić do picia alkoholu. Kiedy dochodzi do połączenia działania tabletki i alkoholu, skutki są tak okropne, że alkoholik powinien czuć niechęć do ponownego sięgnięcia po kieliszek. Normalnie jak się pije, człowiek się rozluźnia i wszystko wydaje mu się wspaniałe. Tutaj dzieje się odwrotnie. Jeśli się pije, człowiek czuje się tragicznie, co powinno go odstraszyć od ponownego sięgnięcia po alkohol, aż w końcu w ogóle nie będzie czuł konieczności sięgania po niego. Taka wszywka może przynieść spodziewane efekty. Jednak może się też okazać, że jeśli osoba, która ma ją wszytą, nie będzie miała motywacji do rzucenia alkoholu, jeśli nie znajdzie w sobie powodu aby przestać po niego sięgać, to może się okazać, że taka wszywka na dłuższy czas na niewiele się zda. Może się wówczas okazać, że po zaprzestaniu jej działania, albo po jej wyjęciu, znowu powróci do picia. Dlatego prawda jest taka, że jeśli ktoś zdecyduje się wszyć sobie esperal, to może on mu ułatwić rzucenie alkoholu, jednak jeśli nie będzie w tym wszystkim odpowiedniej motywacji i właściwego samozaparcia, to może się okazać, że takie działania na niewiele się zdadzą.

Co więcej okazuje się też, że nie na wszystkich działa on z taką samą intensywnością, wówczas taka osoba nie będzie w ogóle czuła przykrych dolegliwości.