Kiedy pigułka dla mężczyzn?

szkolenia ciągłe farmaceutów http://stomatologiczne.net.pl/zeby/

Już w latach 70. ubiegłego wieku pojawiła się spora szansa na to, że do sprzedaży trafi pigułka antykoncepcyjna dla panów. Jej zażywanie miałoby powodować okresową utratę płodności – organizm przestałby produkować plemniki, wobec czego można by w sposób swobodny odbywać stosunki seksualne bez ryzyka zajścia w ciążę.

Tym samym nie tylko na paniach spoczywałby ciężar zażywania pigułek, które nie zawsze są dobrze tolerowane. Wtedy jednak odważne plany zostały zniweczone. Zdaniem niektórych w wyniku działania feministycznego lobby.

www.kznh.org

Obecnie coraz więcej słyszy się o tym, że temat pigułek antykoncepcyjnych dla mężczyzn powraca. Ponoć naukowcy są już blisko opracowania takiego środka, choć wydaje się, że w tym temacie mamy do czynienia z podobnym szumem informacyjnym jak w przypadku uniwersalnego leku na raka. Coś, co już lada moment ma stać się faktem, nieustannie się oddala.

Z całą pewnością preparat tego typu mocno zmieniłby układ sił na rynku antykoncepcji. Przede wszystkim panowie otrzymaliby skuteczne narzędzie decydowania o zapłodnieniu. Panie jak dotąd mają więcej atutów w tym względzie.