Mechanizm działania antykoncepcji hormonalnej

sprawdź naszą stronę www w nowym wydaniu uczulenia

W dzisiejszych czasach wiele kobiet sięga po antykoncepcję hormonalną w celu zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Nie każda jednak wie, w jaki sposób działają hormony i zapobiegają zapłodnieniu. Jakie zachodzą procesy w organizmie na skutek regularnego przyjmowania odpowiednich hormonów? Badania naukowe pokazują, że jest kilka mechanizmów działania antykoncepcji hormonalnej, które razem zapewniają niezwykle skuteczną ochronę przed ciążą. Jednym z nich jest hamowanie procesu owulacji.

www.gabinetpsychologiczny.zgora.pl

Hormony dostarczone sztucznie oszukują organizm i usypiają jajniki, które nie uwalniają co miesiąc komórki jajowej. W ten sposób nie dochodzi do zapłodnienia, mimo obecności plemników w drogach rodnych kobiety. Hormony również zagęszczają śluz, który znajduje się w drogach rodnych kobiety. Gdyby doszło do owulacji, plemniki i tak nie będą w stanie przedostać się do komórki jajowej.

W błonie śluzowej, na skutek hormonów, dochodzi do pewnych zmian, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka, gdyby jednak doszło do zapłodnienia.