Mity na temat skuteczności antykoncepcji hormonalnej

aparaty usg używane For Meds

Wiele kobiet porzuca naturalne i mechaniczne metody zapobiegania zajściu w ciążę na rzecz antykoncepcji hormonalnej. Dzieje się tak ze względu na komfort i wygodę oraz dosyć wysoką skuteczność. Mimo to, nadal krąży wiele mitów na ten temat. Jeden z nich mówi, że tabletki antykoncepcyjne zapewniają stuprocentową ochronę.

Niestety, ale tak nie jest. Należy mieć świadomość, że nawet jeśli antykoncepcja hormonalna stosowana jest prawidłowo, to i tak może dojść do zapłodnienia. Co prawda, ryzyko jest niewielkie, ale jest zawsze. Wciąż jeszcze niedocenianą formą antykoncepcji jest plaster, który uwalnia hormony.

https://meditus.eu/domowy-detoks.php

Krążą stwierdzenia, że jest mniej skuteczny niż pigułki antykoncepcyjne, co nie jest prawdą. Zazwyczaj takie opinie, biorą się z obaw i przypuszczeń, że plaster mógłby się odkleić lub uszkodzić i nie zadziałać. Należy jednak wiedzieć, że plaster ma silny klej i idealnie przylega do gołej skóry. Nie trzeba się obawiać kąpieli i zamoczenia go, a nawet jeśli odklei się niewielki rożek, skuteczność antykoncepcji nie jest obniżona.

Skuteczność metod antykoncepcji określa wskaźnik Pearla, i tak można się dowiedzieć, że najwyższą skuteczność ma spirala hormonalna oraz dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne.