Objawy udaru

gdzie w poznaniu implanty implanty poznań zakładamy implanty najlepiej https://www.lamix.pl/pl/produkty/4/podklady-medyczne.html

Udar mózgu stanowi poważny incydent, angażujący zarówno mózg, jak i układ krwionośny. Z tego względu określa się go mianem incydentu mózgowo-naczyniowego. Największe ryzyko wystąpienia udaru istnieje wśród osób po 55 roku życia, szczególnie palących, nadużywających alkoholu, zmagających się z chorobami krążenia lub chorych na cukrzycę. Warto wiedzieć, jak rozpoznać udar, by móc na niego poprawnie zareagować.

Podstawowym objawem udaru jest silny ból i zawroty głowy. Zwykle towarzyszy mu także niedowład w którejś z kończyn lub pojawiające się uczucie sztywnienia. Osoba, która przechodzi udar, traci ostrość widzenia. Bardzo charakterystyczne dla udaru są pojawiające się problemy z mówieniem – podczas tego incydentu pojawia się problem z wyrażaniem własnych myśli lub zrozumieniem osoby mówiącej.

W niektórych sytuacjach objawy udaru mają charakter przejściowy. Oznacza to, że po krótkim czasie ustępują same. Jeśli zdarzenie to ma miejsce w ciągu pierwszych 24 godzin od pojawienia się udaru, zwykle mówimy o przejściowym ataku niedokrwiennym. Niestety, takie sytuacje wykazują skłonność do powracania i w niektórych przypadkach poprzedzają pełny udar.

Aby uniknąć tego zdarzenia, osobom po przejściowym ataku niedokrwiennym podaje się środki przeciwdziałające tworzeniu się zakrzepów.