Piramidy energetyczne

ergospirometria poznań

W internecie znaleźć można wiele informacji na temat wyjątkowego wpływu piramid na organizm człowieka i generalnie na organizmy żywe. Istnieją teorie, zgodnie z którymi przebywanie w budowlach o kształcie piramidy miałoby poprawiać samopoczucie, a także wspomagać leczenie niektórych chorób.

Opinie w tym temacie są jednak dość jednoznaczne i stawiają leczenie piramidami na równi z bioenergoterapią. Inne jest jednak jej uzasadnienie, ponieważ tu kluczową rolę miałaby odgrywać nie energia ludzka, ale pochodząca z kosmosu.

Zdaniem zwolenników piramid ich kształt pozwala na uzyskiwanie połączenia z kosmiczną energią, z której mieli korzystać również starożytni mieszkańcy Egiptu. Wskazuje się, że na przykład żywność przechowywana w piramidach miałaby dłużej zachowywać świeżość.

Nie ma jednak naukowego potwierdzenia, iż takie zjawisko rzeczywiście występuje. Osoby spędzające czas w zbudowanych na własny użytek piramidach często łączą pobyt w nich z medytacją lub stosowaniem technik relaksacyjnych.