Profilaktyka przeciw grypie

http://stomatologiczne.net.pl/ alergicznie.net.pl

Grypa to choroba, z którą zmagał się niemal każdy z nas. Wysoka gorączka, bóle mięśniowe to najczęstsze symptomy tej choroby. Lekarze zalecają, żeby podczas choroby pozostać w domu. Dzięki temu zwiększymy szanse na szybkie wyzdrowienie, jak również nie będziemy stwarzać zagrożenia zdrowotnego dla innych osób.

Trzeba bowiem pamiętać, że grypa jest bardzo zaraźliwa. Czy można w jakikolwiek sposób przeciwdziałać tej chorobie? Z pewnością dobrym rezultatem jest ciepłe ubranie, które założymy w chłodne dni. Należy jednak unikać przegrzania, które może okazać się bardzo niebezpieczne. Warto zastosować także domowe sposoby, które mogą znacząco ograniczyć możliwość zachorowania.

Do najskuteczniejszych zalicza się chociażby zażywanie czosnku. Stanowi on naturalny antybiotyk, dlatego w przypadku pierwszych symptomów grypy, warto zażyć przynajmniej jedną główkę. Pomocne z pewnością okażą się również preparaty dostępne w aptece. Przed wyborem konkretnego z nich należy skonsultować się jednak z farmaceutą.