Są pary, które nie lubią

http://optykpiekary16.pl/okulary-celine/ http://wakcynologia.net.pl/uklad-odpornosciowy/

Używanie prezerwatyw nie jest trudne, ale mimo to części par nie odpowiada. Czasami rezygnacja z ich używania jest wspólną i zgodną decyzją obojga partnerów, a czasami wynika z niechęci jednej osoby. Panowie zazwyczaj za kondomami nie przepadają.

Ich zakładanie potrafi zaburzyć intymną atmosferę w sypialni i może odbić się negatywnie na stopniu podniecenia partnera. Dla kobiety i mężczyzny prezerwatywa może być przyczyną mniej intensywnych doznań i stwarzać poczucie zaburzenia wzajemnej bliskości. Jeśli prezerwatywy zostaną odrzucone, pojawia się pytanie, co w zamian? Lista alternatyw jest długa, bo jak wiadomo są liczne inne metody antykoncepcji, statystycznie skuteczniejsze niż kondomy.

Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do prezerwatyw nie chronią one przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jednak w przypadku stałych, kochających się partnerów nie ma ryzyka, że takie schorzenia mogą się pojawić. Jedno jest pewne – decyzja o rezygnacji z prezerwatyw powinna być przemyślana i wspólna.