XXI wiek erą ludzi chorych?

endermolab cena http://medactive.com.pl/terapia/

Czy można pokusić się o tezę, że w czasach, w których żyjemy choroby są bardziej powszechne niż kiedyś? Rzeczywiście sporo na to wskazuje, ponieważ środowisko, w którym przyszło nam funkcjonować jest bardziej zanieczyszczone, wysoko przetworzona żywność nie dostarcza nam części ważnych składników, a równocześnie powoduje, że do organizmu trafiają substancje, które nie powinny się w nim znaleźć. Sumarycznie wszystko to powoduje, że XXI wiek nie sprzyja naszemu zdrowiu.

Jednak to, czy chorujemy częściej niż w przeszłości pozostaje kwestią dyskusyjną. Dziś mamy poważne problemy związane z szerokim pojęciem chorób cywilizacyjnych.

To schorzenia, które występując bardzo powszechnie w społeczeństwach przyczyniają się do wzrostu śmiertelności oraz skrócenia długości życia zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Choć w dalszym ciągu statystyki w tym zakresie wypadają bez porównania korzystniej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, to równocześnie da się dostrzec pewną negatywną tendencję, która zaznacza się coraz wyraźniej.