Zioła dla serca

https://bomedica.com.pl/aparat-mission-ptinr/ szkolenia farmaceutów

Leczenie chorób serca zazwyczaj wymaga wdrożenia odpowiednio dobranych farmaceutyków. Nie należy jednak zapominać o ziołach, które w wielu przypadkach można stosować profilaktycznie. Zioła nie zastąpią prawidłowej diety oraz aktywności fizycznej. Ponadto w przypadku regularnego zażywania leków trzeba zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem kuracji ziołowej. Jakie zioła są szczególnie zalecane osobom z chorobami serca? W medycynie ludowej często stosowany był serdecznik pospolity.

Zioło to jest bardzo przydatne wszystkim osobom, które cierpią na schorzenia sercowe. Serdecznik pospolity obfituje w flawonoidy, glikozydy czy garbniki. Posiada właściwości uspokajające. Ponadto serdecznik pospolity zalecany jest jako lek nasercowy. Napar z tego zioła może być podawany osobom, które skarżą się na uczucie kołatania serca bądź szybkie męczenie się.

Napar z serdecznika pospolitego zaleca się również w początkowej fazie rozwoju choroby wieńcowej. Kolejnym pomocnym ziołem jest konwalia majowa. Mogą ją stosować osoby z niewydolnością sercową. Konwalia majowa powoduje, że serce pracuje wolniej i wydajniej. Ma również właściwości wzmacniające, dzięki zawartości glikozydów kardenolidowych.

Z kolei jemioła pospolita posiada właściwości rozszerzające naczynia wieńcowe. Jest także polecana przy nadciśnieniu tętniczym oraz w miażdżycy. Jemioła pospolita działa wzmacniająco na cały organizm. Wszystkie te zioła można nabyć w dobrych sklepach zielarskich. Należy jednak przestrzegać zaleceń lekarza.